25 Niedziela Zwykła 20. 09. 2020 r.

19 września 2020, godz.2022
  1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą i zarazem nasz doroczny Odpust Parafialny.
  2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie naszej dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W dzisiejszą Niedzielę, dziękujemy również dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów. Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 13.00. W imieniu naszych rolników i swoim, serdecznie zapraszam do udziału w tej Uroczystości.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, Środa: Św. o. Pio z Pietrelciny.
  5. Dzisiejsza Niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Z tej okazji ofiary składane dziś do puszek po Mszach Świętych przeznaczone są na utrzymanie naszej Archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.
  7. Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie formacyjne połączone z egzaminem dopuszczającym do tego Sakramentu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 21 września, w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30. Okazja do Spowiedzi Świętej dla kandydatów, świadków oraz ich rodziny będzie w piątek, tj. 25 września, o godz. 19.00.
  8. Informacja dla dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 24 września, w kościele parafialnym o godz. 18.30.
  9. W niedzielę 27 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne, które potrwają do 25 października. Nauki odbywać się będą w piątki i niedzielę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa należy wcześniej zgłosić chęć udziału w tych naukach pod nr telefonicznym parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Termin zgłoszeń upływa 24 września. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć związek małżeński, zapraszam do wzięcia udziału w tych naukach.
  10. Również w przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej godz. 17.00 będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bp Jacka Kicińskiego, który udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia.
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.