25 Niedziela Zwykła 23. 09. 2023 r.

23 września 2023, godz.2141
  1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą jest to zarazem 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Wincentego a Paulo, Czwartek: Św. Wacława, Piątek: Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Sobota: Św. Hieronima.
  3. Informuję, że w dniach od 29 września do 27 października odbędzie się w parafii Kąty Wrocławskie dekanalny kurs i nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą salce parafialnej w piątki i niedziele o godz. 19.00. Zainteresowane pary proszę o zgłaszanie się w Parafii Piotra i Pawła w Kątach Wrocławski.
  4. W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej czyli o godz. 18.30, zapraszam do naszego kościoła parafialnego rodziców dzieci I Komunijnych na pierwsze spotkanie mające na celu ustalenie spraw organizacyjnych i przebiegu naszej uroczystości.
  5. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  6. Za tydzień wypada pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam więc Wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.00, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Ogłaszam konkurs dla dzieci na uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. Za tydzień w Niedzielę, na pierwszym nabożeństwie, zostaną rozdane plansze, na które codziennie po zakończonym nabożeństwie rozdawane będą kolejne naklejki. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na ostatnim nabożeństwie, 31 października.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Janiec, Zabłoto i Maria Kuriata, zam. Wojczyce – zapowiedź pierwsza.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz różnego rodzaju rocznice lub jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.