26 Niedziela Zwykła 01. 10. 2023 r.

30 września 2023, godz.2234
  1. Przeżywamy 26 Niedzielę Zwykłą jest to zarazem pierwsza Niedziela Miesiąca. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Aniołów Stróżów, Środa: Św. Franciszka z Asyżu, Czwartek: Św. s. Faustyny Kowalskiej, Sobota: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Serca Jezusowego, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00 do godz. 18.00. W tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a później Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  5. W najbliższy czwartek, tj. 5 października, zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o godz. 19.00. Proszę mieć ze sobą 150 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów – płatność gotówką lub kartą.
  6. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w Zabłociu o godz. 9.00, a później odwiedziny chorych w ich domach.
  7. W przyszłą sobotę w Wichrowie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodzin naszej parafii przyjmujących w swoich domach Matkę Bożą Szensztacką Trzykroć Przedziwną.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie różańców ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Janiec, zam. Zabłoto i Maria Kuriata, zam. Wojczyce – zapowiedź druga.
  10. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  11. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego (cena: 10 zł) oraz Gość Extra (cena: 14 zł) poświęcony Najświętszej Maryi Pannie.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz jubileusze składam najlepsze życzenia.