26 Niedziela Zwykła 25. 09. 2022 r.

24 września 2022, godz.1950
  1. Dziś 26 Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Naszą modlitwą otaczamy również wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziękujemy za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Ofiary składane dziś do puszek po Mszach Świętych przeznaczone są na utrzymanie naszej archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Katolickiego Radia Rodzina oraz TV Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W czwartek, 29 września, przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  4. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił nam wszystkim ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  5. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj gorąco zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu będziemy odprawiali o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Przypominam, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy, rodzinie, mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
  6. Ogłaszam październikowy konkurs dla dzieci na uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. W sobotę, na pierwszym nabożeństwie, zostaną rozdane pierwsze części wyklejanki. Codziennie rozdawane będą kolejne elementy, a ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za frekwencję odbędzie się na ostatnim nabożeństwie, 31 października.
  7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzę gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza Niedziela miesiąca.
  9. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w kaplicy w Zabłociu o godz. 8.00, a później odwiedziny chorych.
  10. W przyszłą Niedzielę tradycyjnie zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 12.00.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.