26 Niedziela Zwykła 26.09.2021 r.

25 września 2021, godz.2211
  1. Przeżywamy dziś 26 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za tych, którzy z obawy przed prześladowaniem z powodu swej rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej zmuszeni byli do opuszczenia kraju pochodzenia.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Wincentego a Pualo, Wtorek: Św. Wacława, Środa: Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Czwartek: Św. Hieronima, Piątek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sobota: Świętych Aniołów Stróżów.
  4. W dzisiejszą Niedzielę ofiarami do puszek wspieramy utrzymanie naszej Archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Katolickiego Radia Rodzina oraz TV Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj gorąco zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu będziemy odprawiali o 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających nowy rok akademicki. Przypominam, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy, rodzinie, mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie od 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec o godz. 17.30, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. W tym dniu serdecznie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, aby skorzystali z Sakramentu Spowiedzi Świętej jako comiesięczne przygotowanie do tego wydarzenia.
  7. W przyszłą Niedzielę tradycyjnie zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą i zmianę tajemnic różańcowych o 12.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Władysława Szwed, + Janina Ocipiuk. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.