26 Niedziela Zwykła 27. 09. 2020 r.

26 września 2020, godz.2227
  1. Przeżywamy 26 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiejsza Niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  3. W dzisiejszą Niedzielę, dziękujemy również dobremu Bogu za łaskę Sakramentu Bierzmowania, który został udzielony młodzieży naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Bp Jackowi Kicińskiemu, który udzielił tego Sakramentu za Jego obecność i wspólną modlitwę.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Wacława, Wtorek: Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Środa: Św. Hieronima, Czwartek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, Piątek: Św. Aniołów Stróżów.
  5. Tak jak wspomniałem we wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek zaś, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy ich o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nam nadziei.
  6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj gorąco zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu będziemy odprawiali o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę o godz. 16.30. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających nowy rok akademicki.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych.
  8. Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Sakramentu I Komunii Świętej, który odbędzie się w przyszłym roku. Spotkanie dla nich odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 1 października, w kościele parafialnym o godz. 18.30.
  9. Informacja dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się w przyszłym roku. Spotkanie dla nich odbędzie się również w najbliższy czwartek, tj. 1 października, w kościele parafialnym o godz. 19.00.
  10. Informacja dla dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci odbędzie się w najbliższą środę, tj. 30 września, w kościele parafialnym o godz. 18.30, oraz w piątek, tj. 2 października o godz. 18.45.
  11. W pierwszą sobotę miesiąca tradycyjnie Msza Święta w Zabłociu o godz. 7.30, a potem odwiedziny chorych. Bardzo proszę, aby rodziny osób chorych, które odwiedzam, telefonicznie lub osobiście zgłosiły chęć spotkania z kapłanem z racji pierwszej soboty miesiąca. Jest to podyktowane bezpieczeństwem naszych seniorów oraz nowym zarządzeniem naszego Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Ks. Józefa Kupnego dotyczącym spotkań z naszymi seniorami.
  12. W przyszłą Niedzielę tradycyjnie zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą i zmianę tajemnic różańcowych, wyjątkowo na godz. 8.00. Podyktowane jest to Uroczystością I Komunii Świętej, którą będziemy przeżywać w naszej wspólnocie.
  13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.