27 Niedziela Zwykła 02. 10. 2022 r.

1 października 2022, godz.2211
  1. Dziś 27 Niedziela w ciągu roku liturgicznego.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu. Przypominam, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy, rodzinie, mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
  3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  5. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca.
  6. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  7. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się w tym roku do I Komunii Świętej w naszej parafii.
  8. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać! Remont i malowanie naszego kościoła (I etap) rozpocznie się w pierwszej połowie października.
  9. Sołtys i Rada Sołecka w Kostomłotach organizuje Dzień Seniora dnia 22 października, tj. sobota, godz. 17.00 na świetlicy wiejskiej w Kostomłotach przy ul. Średzkiej 10. Spotkane seniorów poprzedzi Msza Św. godz. 16.00 w tutejszym kościele. Liczba miejsc jest ograniczona (70 osób). Zapisy w sklepie u Pani Beaty Boczar do 15 października. Serdecznie zapraszamy.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.