27 Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.

2 października 2021, godz.2245
  1. Przeżywamy dziś 27 Niedzielę Zwykłą.
  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina modli się razem za siebie. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Franciszka z Asyżu, Wtorek: Św. Faustyny, Czwartek: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  4. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o 12.00. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również tym dniu na tej Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
  5. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Zbigniew Jakubowski. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.