27 Niedziela Zwykła 04. 10. 2020 r.

3 października 2020, godz.2213
  1. Przeżywamy 27 Niedzielę Zwykłą. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele zakrywamy usta i nos. Możemy także przyjmować Komunię Św. na rękę. Proszę, aby osoby, które w ten sposób pragną przyjąć Komunię Świętą, podchodziły w procesji do kapłana w pierwszej kolejności.
  2. Dziś przypada pierwsza Niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w Mszach Świętych i październikowych nabożeństwach różańcowych, które odprawianym w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 natomiast w niedzielę o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Siostry Faustyny, Środa: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W przyszłą Niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny dotyczący osoby Świętego Jana Pawła II. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00. Również na tej Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do Uroczystości I Komunii Świętej zaplanowanej na przyszły rok kalendarzowy.
  5. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.