27 Niedziela Zwykła 08. 10. 2023 r.

7 października 2023, godz.2240
  1. Przeżywamy 27 Niedzielę Zwykłą.
  2. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Zachęcam wszystkich, a szczególnie: dzieci, młodzież, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu celebrujemy o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Bł. Honorata Koźmińskiego.
  4. W najbliższy piątek wypada 13 października, a więc nasze ostatnie już w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie (wyjątkowo w tym dniu) po Mszy Świętej odmówimy różaniec i przejdziemy Procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej Różę Różańcową p. Jadwigi Stadnik. Przed Mszą Świętą będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i Procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą, aby byli dobrymi i czułymi pedagogami wobec dzieci i młodzieży, która jest im powierzona
  6. W przyszłą Niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Janiec, Zabłoto i Maria Kuriata, zam. Wojczyce – zapowiedź trzecia.
  8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Dnia 14 października, tj. sobota, Sołtys i Rada Sołecka w Kostomłotach organizuje Dzień Seniora. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a później spotkanie na świetlicy wiejskiej w Kostomłotach przy ul. Średzkiej 10. Zapisy u Pana Sołtysa oraz w piekarni u Pani Beaty Boczar. Serdecznie zapraszamy.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz jubileusze składam najlepsze życzenia.