28 Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

9 października 2021, godz.1223
  1. Przeżywamy dziś 28 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: bł. Honorata Koźmińskiego, Piątek: św. Teresy od Jezusa, Sobota: Św. Jadwigi Śląskiej
  3. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy 21. Dzień Papieski. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o 12.00. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również w tym dniu na tej Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
  4. W najbliższy środę wypada 13 października, a więc nasze ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie (wyjątkowo w tym dniu) po Mszy Świętej odmówimy różaniec i przejdziemy Procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Józefy Łyszczyk. Przed Mszą Świętą będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i Procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  6. W najbliższy piątek, tj. 15 października, zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o 17.00 dla dziewczynek, a o godz. 18.00 dla chłopców. Proszę też mieć ze sobą 100 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów – płatność gotówką lub kartą.
  7. W sobotę 16 października przypada 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  8. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  9. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów – czyli do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  10. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  11. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.