28 Niedziela Zwykła 11. 10. 2020 r.

10 października 2020, godz.2229
  1. Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą. Jest to zarazem Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.
  2. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Z okazji Dnia Papieskiego w imieniu swoim i uczniów Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny dotyczący osoby Świętego Jana Pawła II. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00. Również na tej Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do Uroczystości I Komunii Świętej zaplanowanej na przyszły rok kalendarzowy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego, Czwartek: Św. Teresy od Jezusa, Piątek: Św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska, Sobota: Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  4. W najbliższy wtorek wypada 13 października, a więc nasze ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie (wyjątkowo w tym dniu) po Mszy Świętej odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Anny Niedobitek. Przed Mszą Świętą będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.
  6. Zachęcam do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  7. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  8. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  9. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  10. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, za tydzień przeprowadzone będzie liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję w najbliższym czasie.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest najnowszy październikowy nr Nowego Życia.
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.