28 Niedziela Zwykła 15. 10. 2023 r.

14 października 2023, godz.2044
  1. Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą.
  2. W dzisiejszą Niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!
  3. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Zachęcam wszystkich, a szczególnie: dzieci, młodzież, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu celebrujemy o  godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jadwigi Śląskiej, Wtorek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, Środa: Św. Łukasza Ewangelisty, Piątek: Św. Jana Kantego.
  5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.
  6. W przyszłą Niedzielę z racji obchodzonego dziś Dnia Papieskiego chciałbym serdecznie zaprosić na program słowno-muzyczny dotyczący osoby Św. Jana Pawła II, który przedstawią nam uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o  godz. 12.00.
  7. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o  godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  9. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów – czyli do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  10. W czwartek, tj. 19 października, odbędzie się kolejne spotkanie naszej presynodalnej grupy parafialnej. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele, po wieczornej Mszy Świętej.
  11. W najbliższą Sobotę będzie miała miejsce pielgrzymka do grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w Sobotę o  godz. 6.00 rano, dotrze na miejsce około godz. 16.00. Gdyby były osoby chętne do uczestnictwa w tej pielgrzymce, to istnieje możliwość zamówienia busa, który zawiezie pielgrzymów do Wrocławia, a po skończonej pielgrzymce przywiezie z powrotem z Trzebnicy. Osoby chętne, które chciałyby skorzystać z takiej formy pomocy uczestnictwa w tej pielgrzymce, proszę o kontakt po Mszach Świętych oraz w tygodniu.
  12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Ludwik Dziuba, + Elżbieta Zborowska . Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.