29 Niedziela Zwykła 16. 10. 2022 r.

15 października 2022, godz.1915
  1. Dziś przypada 44 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II oraz Patronki Śląska i naszej Wrocławskiej Archidiecezji, Św. Jadwigi Śląskiej, módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, Wtorek: Św. Łukasza, Czwartek: Św. Jana Kantego, Sobota: Św. Jana Pawła II.
  3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Po Mszach Św. prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za zatroskanie o zdolną młodzież, która dzięki tym ofiarom będzie mogła uczyć się i studiować oraz rozwijać swoje talenty i zdolności.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. W najbliższy czwartek, tj. 20 października, zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o godz. 17.00. Proszę mieć ze sobą 100 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów – płatność gotówką lub kartą.
  6. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  7. Na dzień 1 Listopada jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę oraz Gość Extra poświęcony tematyce Miłosierdzia Bożego.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Adam Pańków, + Teresa Zielińska. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.