29 Niedziela Zwykła 18. 10. 2020 r.

17 października 2020, godz.2206
  1. Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa. Możemy także przyjmować Komunię Św. na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  2. Zgodnie z decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu kolejnych kroków mających chronić nas przed zakażeniem koronawirusem, na Mszy Świętej wewnątrz świątyni może przebywać maksymalnie 94 osoby. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Jana Kantego, Czwartek: Św. Jana Pawła II.
  4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcam do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  6. W najbliższy piątek, tj. 23 października, zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o godz. 18.00 dla dziewczynek, a o godz. 18.30 dla chłopców. Proszę też mieć ze sobą 50 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów.
  7. Zbliża się powoli czas pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Na dzień 1 Listopada jest też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Agnieszka Turała. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  11. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.