29 Niedziela Zwykła 22. 10. 2023 r.

21 października 2023, godz.2111
  1. Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiejsza Niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
  3. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Matki Kościoła. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w tygodniu celebrujemy o  godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, zatem wzywajmy go w szczególnych potrzebach.
  5. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  6. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o  godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych niedzielnych lub w tygodniu.
  7. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów – czyli do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.