3 Niedziela Wielkanocna 14. 04. 2024 r.

13 kwietnia 2024, godz.2304
  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów.
  2. W tę trzecią Niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedziela Biblijna, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić nas wszystkich do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  3. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I Święto Chrztu Polski.
  4. W poniedziałek zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Próba odbędzie się w jutro o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym.
  5. Zapraszam serdecznie na Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 kwietnia w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Spotkanie zakończy Eucharystia o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.
  6. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza – Dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  7. Za tydzień z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zapraszam wszystkie dzieci na Mszę Świętą o godz. 12.00. W naszej modlitwie będzie nam towarzyszyła nasza schola dziecięca, a kazanie będzie dedykowane do naszych najmłodszych parafian.
  8. W związku z ostatnim zniszczeniem bramy na nasz cmentarz parafialny, bardzo proszę o zwracanie szczególnej uwagi (szczególnie przy kontenerach na śmieci) na przejawy tego typu zachować oraz na utrzymaniu porządku na miejscu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Jeśli ktoś potrzebuję z jakiegoś powodu wjechać na teren cmentarza, a brama jest zamkniętą ze względów bezpieczeństwa, to proszę o osobisty kontakt z parafią.
  9. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.