3 Niedziela Wielkanocna 23.04.2023 r.

22 kwietnia 2023, godz.1524
  1. Dziś 3 Niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
  2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 3 Niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Wojciecha Bpa i Męczennika, Wtorek: Św. Marka Ewangelisty, Sobota: Św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy
  4. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu.
  5. We wtorek przypada również 1 rocz. konsekracji biskupiej E. Ks. Bp Macieja Małygi. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Bp. Maciej.
  6. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Próba odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym.
  7. W przyszłą Niedzielę przypada Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.