3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03. 03. 2024 R.

2 marca 2024, godz.2124
  1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować swoje życie.
  2. Zapraszam dziś na godz. 16.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.
  3. W poniedziałek, 4 marca, Święto Św. Kazimierza Królewicza. Był on gorliwym czcicielem Eucharystii i Matki Bożej. Bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.
  4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych drogich Paniach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy Im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za Nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w Ich intencji. Serdecznie zapraszam wszystkie Panie do wspólnej modlitwy w tym dniu.
  5. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. W naszej wspólnocie rozpoczną się one za tydzień w Niedzielę i potrwają do środy włącznie. Naszym rekolekcjom będzie przewodził o. Adam Gaca Misjonarz Świętej Rodziny. Zaplanujmy już teraz tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych oraz na spowiedzi wielkopostnej.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg zapłać!
  7. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  8. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz kolejny nr Historii Kościoła. Na stoliku wyłożony jest marcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. W ramach ogłoszeń społecznych w poniedziałek, tj. 4 marca, Pan Sołtys Marek Żądło zaprasza, nas na spotkanie z kandydatem na Urząd Wójta Gminy Kostomłoty p. Edwardem Kuligiem. Spotkanie będzie miało miejsce w sali GOK-u o godz. 19.00.
  10. Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach wraz z Panem Sołtysem Markiem Żądło serdecznie zapraszają wszystkie Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie odbędzie się 9 marca, tj. w sobotę, o godz. 17.00. Zapisy i bliższe informacje w GOK-u w Kostomłotach.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.