3 Niedziela Zwykła 21. 01. 2024 r.

20 stycznia 2024, godz.2205
  1. Niedzielna liturgia słowa przypomina nam, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania i przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Nie jest to łatwe zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…
  2. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest ona inspiracją do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego.
  3. W czwartkowe Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszam szczególnie w tym dniu na Mszę Świętą do naszego kościoła.
  4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Naszym Seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, długich lat życia i obfitego Bożego błogosławieństwa, oraz dobroci i miłości ze strony Dzieci i Wnuków. Dla naszych śp. Zmarłych Babć i Dziadków wypraszamy radość nieba.
  5. Sołtys i Rada Sołecka naszej miejscowości serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 27 stycznia (sobota) w świetlicy wiejskiej w Kostomłotach o 1700. Zapisy u p. Sołtysa, w piekarni u p. Beaty Boczar lub w zakrystii. Koszt spotkania to 80 zł.
  6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. Przed nami ostatni tydzień kolędowy. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00. W sobotę 27 stycznia od godz. 16.00, została zaplanowana kolęda dodatkowa dla tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli się spotkać w wyznaczonym terminie. Osoby chętne do takiego spotkanie zapraszam do zgłaszania się osobiście w zakrystii po Mszach Świętych lub drogą telefoniczną.

Plan Kolędy na ten tydzień jest następujący:

22. 01. 2024
ul. Akacjowa od nr końcowych do nr 1, ul. Na Zaciszu, ul. Długa, ul. Orzechowa
23. 01. 2024
ul. Polna od nr 1 do nr 15
24. 01. 2024
ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca
25. 01. 2024
od godz. 16.00
ul. Jarzębinowa, ul. Świerkowa od nr 1 do końca, ul. Krótka od strony ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej,  ul. Wąska od nr 6
26. 01. 2024
Rynek od nr 1 do nr 9 włącznie
27. 01. 2024
od godz. 10.00
Rynek od nr 10 do końca
27. 01. 2024
KOLĘDA DODATKOWA
  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Monika Chudy-Majchrzak, + Jarosław Orłowski. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….