30 Niedziela Zwykła 23. 10. 2022 r.

22 października 2022, godz.2136
  1. Dziś przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Za tydzień po Mszach Św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek jako nasze wsparcie dla Polskich Misjonarzy i Misjonarek oraz Papieskich Dzieł Misyjnych.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  3. Zbliża się czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  4. Na dzień 1 Listopada jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska bliskich zmarłych można zapisywać w zakrystii po Mszach Świętych Niedzielnych lub w tygodniu.
  5. W najbliższą środę, tj. 26 października, zapraszam dzieci, które chciałyby swoim śpiewem wychwalać Pana Boga, na próbę scholii do GOK-u na godz. 16.00. Próbę poprowadzi p. Martyna.
  6. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Średzcy Policjanci apelują do wszystkich osób odwiedzających groby i cmentarze o zachowanie ostrożności i niepozostawianie rzeczy bez nadzoru. Zajęci sprzątaniem nagrobków często zapominamy, że pozostawiając nasze rzeczy stajemy się łatwą ofiarą dla złodzieja. Dlatego należy pamiętać, żeby na cmentarz zabierać tylko i wyłącznie przedmioty, które są nam niezbędnie potrzebne. W sytuacji zauważenia osób podejrzanie się zachowujących i bez wyraźnego celu, zgłośmy to funkcjonariuszom policji, bądź innym osobom znajdującym się na cmentarzu. Pamiętajmy, że my sami także musimy zadbać o to, by nie dać złodziejowi okazji do kradzieży. Bądźmy czujni i przezorni.
  7. W najbliższą sobotę zapraszam osoby chętne i dysponujące wolnym czasem do posprzątania terenu i obejścia wokół naszego kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spotykamy się o godz. 9.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę oraz Gość Extra poświęcony tematyce Miłosierdzia Bożego.
  9. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.