30 Niedziela Zwykła 24.10.2021 r.

23 października 2021, godz.2129
  1. Przeżywamy dziś 30 Niedzielę Zwykłą – Niedzielę Misyjną.
  2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
  3. Kończy się październik – Miesiąc Różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? Przypominam, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są w tygodniu o 17.30, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. W przyszłą Niedzielę nastąpi zmiana czasu na czas zimowy.
  5. Zbliża się czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  6. Za tydzień w poniedziałek, 1 Listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tę Uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
  7. Porządek Mszy Świętych w dniu 1 Listopada będzie następujący: 8.00, 10.00 (Wichrów), 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Świętą w tym dniu.
  8. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o 13.00 przejdziemy indywidualnie na cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Okazja do Spowiedzi Św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w sobotę od godz. 16.30 do godz. 17.30.
  9. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  10. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, przeprowadziliśmy liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. I tak: w Niedzielnej Mszy Świętej uczestniczyło 344 osób (20%) – (rok 2020: 570 osób), do Komunii Św. przystąpiło 193 osób. Parafia liczy 1755 osób – brak 1411 osób na Niedzielnej Mszy Świętej.
  11. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem wszystkim, którym na sercu leży troska o naszą świątynię, parafię i całą wspólnotę.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.