30 Niedziela Zwykła 25. 10. 2020 r.

24 października 2020, godz.2110
  1. Przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa. Możemy także przyjmować Komunię Św. na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  2. Zgodnie z decyzją Rządu znaleźliśmy się w CZERWONEJ STREFIE epidemii koronawirusa. W związku z tym na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni może przebywać maksymalnie 54 osoby. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Przypominam, że przed nami ostatni tydzień różańcowy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 16.30.
  5. Po zmianie czasu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00.
  6. Zbliża się czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  7. W przyszłą Niedzielę, 1 Listopada przypada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej czy to w kościele czy przez środki masowego przekazu. W tę Uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
  8. Porządek Mszy Świętych w dniu 1 Listopada będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów), 13.00, 17.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Świętą w tym dniu.
  9. Ze względu na trwającą i nasilającą się epidemię koronawirusa w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich, w tym roku nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej na naszym cmentarzu parafialnym zarówno w Kostomłotach jak i w Wichrowie. Zachęcam do indywidualnej modlitwy za naszych zmarłych zarówno przed jak i po Uroczystości Wszystkich Świętych.
  10. Penitencjaria Apostolska na prośbę Papieża Franciszka podaje do wiadomości, że w bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały miesiąc listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, pobożne nawiedzenie cmentarza.
  11. Okazja do Spowiedzi Świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w sobotę od godz. 15.30 do godz. 16.30.
  12. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca będzie miała miejsce tydzień później, tj. 8 listopada, na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.