30 Niedziela Zwykła 29. 10. 2023 r.

28 października 2023, godz.2040
  1. Przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą.
  2. Przed nami ostatnie dwa dni modlitwy różańcowej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Na jutro proszę, aby dzieci przyniosły tu do naszego kościoła podpisane plansze, na które zbierały tegoroczne naklejki, potwierdzając swoją obecność na nabożeństwach różańcowych. Dziękuje wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Moje szczególne podziękowanie składam na ręce naszych Pań katechetek: p. Lilianny Staworowskiej i p. Iwony Bekieszczuk oraz Rodziców za przygotowanie młodzieży i dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, które w tygodniu odmawiały wspólnie z nami różaniec święty – Bóg zapłać.
  3. Zbliża się czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  4. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: godz. 8.00 i o godz. 13.00 (Msza Święta zbiorowa). W tę Uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  5. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce modlitwa różańcowa za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Po skończonych modlitwach będzie też okazja do poświęcenia nowo powstałych nagrobków.
  6. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane godz. 17.00 w Kostomłotach i o godz. 18.00 w Wichrowie. Również od dnia 2 listopada rozpoczniemy w naszym kościele modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa potrwa do piątku 10 listopada, a będzie odprawiana o godz. 16.30.
  7. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Średzcy Policjanci apelują do wszystkich osób odwiedzających groby i cmentarze o zachowanie ostrożności i niepozostawianie rzeczy bez nadzoru. Zajęci sprzątaniem nagrobków często zapominamy, że pozostawiając nasze rzeczy stajemy się łatwą ofiarą dla złodzieja. Dlatego należy pamiętać, żeby na cmentarz zabierać tylko przedmioty, które są nam niezbędnie potrzebne. W sytuacji zauważenia osób podejrzanie się zachowujących i bez wyraźnego celu, zgłośmy to funkcjonariuszom policji, bądź innym osobom znajdującym się na cmentarzu. Pamiętajmy, że my sami także musimy zadbać o to, by nie dać złodziejowi okazji do kradzieży. Bądźmy czujni i przezorni.
  8. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 do godz. 16.30 w tym czasie okazji do spowiedzi pierwszopiątkowej. Msza Święta zbiorowa o godz. 17.00 w intencji naszych bliskich zmarłych, a wcześniej modlitwa wypominkowa.
  9. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, Msza Św. w Zabłociu o godz. 9.00, a po Mszy Świętej tradycyjnie odwiedziny chorych.
  10. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca zapraszam więc do wspólnej modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W związku ze zmianą czasu przypominam, że Msze Święte wieczorne w tygodniu będą sprawowane o godz. 17.00.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.