31 Niedziela Zwykła 05. 11. 2023 r.

4 listopada 2023, godz.2155
  1. Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą.
  2. Przypominam, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Modlitwa wypominkowa potrwa do piątku 10 listopada, a odprawiana jest o godz. 16.30. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć swoich bliskich zmarłych do tej modlitwy, to na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Po wypełnieniu proszę je wrzuć do skrzynki umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  3. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii tego dnia Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  4. Przyszłą Niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
  5. W związku ze zmianą czasu przypominam, że Msze Święte wieczorne w tygodniu sprawowane są o godz. 17.00.
  6. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze dzieci i osoby starsze, aby tego czasu zadumy i modlitwy nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Bardzo dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.