31 Niedziela Zwykła 31.10.2021 r.

30 października 2021, godz.2204
  1. Przeżywamy dziś 31 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dziś kończy się miesiąc październik – Miesiąc Różańca. Zapraszam na ostatnie dziś nabożeństwo różańcowe o  godz. 16.30. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą i zaangażowaniem ubogacili ten czas. Moje szczególne podziękowanie składam na ręce naszych Pań katechetek: p. Lilianny Staworowskiej i p. Iwony Bekieszczuk oraz rodziców za przygotowanie młodzieży i dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, które w tygodniu odmawiały wspólnie z nami różaniec święty – Bóg zapłać.
  3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  4. Jutro, 1 Listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tę Uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
  5. Porządek Mszy Świętych w dniu 1 Listopada będzie następujący: 8.00, 10.00 (Wichrów), 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Świętą w tym dniu.
  6. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o  godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności.
  7. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej informuje, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy także w tym roku przez cały miesiąc listopad.
  8. We wtorek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o  godz. 17.00 w Kostomłotach i o godz. 18.00 w Wichrowie. Również od dnia 2 listopada rozpoczniemy w naszym kościele modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa potrwa do soboty 6 listopada, a będzie odprawiana o godz. 16.30.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela miesiąca. Pamiętajmy w tych dniach szczególnie o modlitwie za kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza Święta w piątek sprawowana będzie za naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej o  godz. 17.00, a wcześniej od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej od godz. 15.30 do godz. 16.30.
  10. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o  godz. 12.00.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Leokadia Jakubczak. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.