32 Niedziela Zwykła 06. 11. 2022 r.

5 listopada 2022, godz.2221
  1. Dziś przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto, Czwartek: św. Leona Wielkiego, Piątek: Św. Marcina z Tours – Narodowe Święto Niepodległości, Sobota: Św. Jozafata
  3. W najbliższą środę, tj. 9 listopada, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na godz. 16.00. Próbę poprowadzi p. Martyna.
  4. W piątek 11 Listopada będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, którą wyjątkowo odprawimy w kościele filialnym w Wichrowie. Po Mszy Świętej będzie miał miejsce przejazd na cmentarz parafialny w Kostomłotach i złożenie kwiatów przy pomniku ofiar hitleryzmu, a później program słowno-muzyczny w GOK-u. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.
  5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Bardzo dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  6. Ze względu na prace remontowe w naszym kościele, do odwołania, Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty będą sprawowane o godz. 19.00.
  7. Do czwartku włącznie zapraszam do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Modlitwa wypominkowa o godz. 18.30, a później wieczorna Msza Święta. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć swoich bliskich zmarłych do tej modlitwy, to na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Po wypełnieniu proszę je wrzuć do skrzynki umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  8. W przyszłą Niedzielę, tj. 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie się on odbywał pod hasłem: „Ukraina – uleczyć tęsknotę”. Po Mszach świętych prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, niosącemu od początku wojny pomoc wiernym na Ukrainie. Stowarzyszenie pomaga osobom, które pozostały tam, na Ukrainie. W wielu miejscach to właśnie parafie, kościoły czy cerkwie stały się lokalnymi centrami pomocy.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.