32 Niedziela Zwykła 07.11.2021 r.

6 listopada 2021, godz.2024
  1. Przeżywamy dziś 32 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: św. Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła, Czwartek: Św. Marcina z Tours – Narodowe Święto Niepodległości, Piątek: Św. Jozafata, Sobota: Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  3. W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej informuje, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy także w tym roku przez cały miesiąc listopad. Trzeba spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  4. W czwartek 11 Listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz: 12.00. Po Mszy Świętej będzie miało miejsce przejście na nasz cmentarz parafialny i poświęcenie odnowionego pomnika ofiar hitleryzmu.
  5. W drugą Niedzielę listopada, jak co roku, będziemy solidaryzować się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddając swoje życie. Za tydzień po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla chrześcijan żyjących w Libanie.
  6. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej informuje nas o wciąż zdarzających się próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez różnego rodzaju oszustów. Średzcy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z osobami podającymi się za krewnych, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i proszą o pilną pomoc finansową. Ostrzeżmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod różnego rodzaju członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili czasem dorobek całego swojego życia.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Bóg Zapłać!
  8. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.