32 Niedziela Zwykła 08.11.2020

7 listopada 2020, godz.2157
  1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Wtorek: św. Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła, Środa: Św. Marcina z Tours – Narodowe Święto Niepodległości, Czwartek: Św. Jozafata, Piątek: Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  3. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa. Możemy także przyjmować Komunię Św. na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  4. Zgodnie z decyzją Rządu jesteśmy cały czas w CZERWONEJ STREFIE epidemii koronawirusa. W związku z wprowadzonymi od wczoraj nowymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni może przebywać maksymalnie 25 osoby. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Garbarczyk, zam. Kobyłka i Adriana Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga, oraz Mateusz Bober, zam. Cesarzowice i Angelika Błądek, zam. Kostomłoty – zapowiedz pierwsza.
  6. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Bolesław Stec. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  7. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.