32 Niedziela Zwykła 12. 11. 2023 r.

11 listopada 2023, godz.2025
  1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Piątek: Św. Elżbiety Węgierskiej, Sobota: bł. Karoliny Kózkówny.
  3. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Otaczamy modlitwą i wsparciem finansowym Chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi. Po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
  4. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
  5. Pan Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają na tegoroczną zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada o godz. 20.00 na sali wiejskiej przy ul. Średzkiej. Bliższe informacje i zapisy u Pana Sołtysa oraz w piekarni u p. Beaty Boczar.
  6. Zapraszam również do wspólnego jesiennego sprzątania wokół naszego Kościoła w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.