33 Niedziela Zwykła 13. 11. 2022 r.

12 listopada 2022, godz.2217
  1. Dziś przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. W drugą Niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, a szczególnie na Ukrainie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Rocznica Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu, Czwartek: św. Elżbiety Węgierskiej, Piątek: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  3. W najbliższą środę, tj. 16 listopada, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na godz. 16.00.
  4. Ze względu na prace remontowe w naszym kościele, do odwołania, Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty sprawowane są o godz. 19.00.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to zarazem ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Ofiary składane na tacę w przyszłą Niedzielę przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
  6. Przyszła Niedziela jest 3 Niedzielą miesiąca, zapraszam wiec wszystkie dzieci na Msze Świętą o godz. 12.00, która będzie sprawowana z oprawą muzyczną naszej nowej scholi.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.