33 Niedziela Zwykła – 14. 11. 2021 r.

13 listopada 2021, godz.2012
  1. Przeżywamy dziś 33 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Rocznica Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, Środa: św. Elżbiety Węgierskiej, Czwartek: bł. Karoliny Kózkówny, Sobota: Św. Rafał Kalinowskiego.
  3. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Papieża Franciszka w 2016 roku na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.
  4. W przyszłą Niedzielę zakończymy Rok Liturgiczny Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  5. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej informuje nas o wciąż zdarzających się próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez różnego rodzaju oszustów. Średzcy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z osobami podającymi się za krewnych, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i proszą o pilną pomoc finansową. Ostrzeżmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod różnego rodzaju członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili czasem dorobek całego swojego życia.
  6. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  7. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2022 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.