33 Niedziela Zwykła 15.11.2020

14 listopada 2020, godz.2106
  1. Dzisiejsza Niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych czy kościelnych.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, Wtorek: Św. Elżbiety Węgierskiej, Środa: bł. Karoliny Kózkówny, Piątek: Św. Rafała Kalinowskiego, Sobota: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  4. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła Niedziela, 22 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia Niedziela przed Adwentem.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Garbarczyk, zam. Kobyłka i Adriana Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia, oraz Mateusz Bober, zam. Cesarzowice i Angelika Błądek, zam. Kostomłoty – zapowiedz druga.
  7. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.