33 Niedziela Zwykła 19. 11. 2023 r.

18 listopada 2023, godz.2134
  1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza Niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Rafała Kalinowskiego, Wtorek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny – Święto, Środa: Św. Cecylii, Piątek: Św. Andrzeja Dung-Lang i Towarzyszy męczenników wietnamskich.
  3. Spotkanie naszej parafialnej grupy presynodalnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  4. Pan Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają na tegoroczną zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada o godz. 20.00 na sali wiejskiej przy ul. Średzkiej. Bliższe informacje i zapisy u Pana Sołtysa oraz w piekarni u p. Beaty Boczar.
  5. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza, ruchów i wspólnot działających w Kościele. Z woli papieża Franciszka jest to również 38 Światowy Dzień Młodzieży. Obchody Archidiecezjalnego Dnia Młodzieży we Wrocławiu, pod hasłem: „Radując się w nadziei”, odbędą się w sobotę, 25 listopada, w Hali Sportowej AWF przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu. Ofiary składane w przyszłą Niedzielę na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.
  6. Również w przyszłą Niedzielę Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny serdecznie zaprasza wszystkich zaangażowanych w prace presynodalne do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Zespołów Presynodalnych, w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu. Spotkania rozpocznie się o godz. 15.00.
  7. Bardzo dziękuję osobom, które wczoraj w godzinach porannych uczestniczyły w jesiennych porządkach wokół naszego kościoła. Dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie w tą pracę na rzecz całej naszej wspólnoty.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.