4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10. 03. 2024 R.

9 marca 2024, godz.1917
  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie witamy serdecznie Adama, który będzie nam towarzyszył i prowadził nas przez te dni rekolekcyjne.
  2. Porządek Mszy Świętych rekolekcyjnych jest następujący: poniedziałek, wtorek, środa: godz. 8.00 i po południu godz. 18.30, natomiast w Wichrowie Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę w Kostomłotach rano od godz. 7.30 do godz. 8.00 i po południu od godz. 17.30 do godz. 18.30. Natomiast Spowiedź Święta w Wichrowie po południu od godz. 16.30 do godz. 17.00. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeniowej przed kościołem oraz na naszej Internetowej stronie parafialnej.
  3. Zapraszam dziś na godz.16.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Ojca Rekolekcjonisty. Natomiast w piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.
  4. W najbliższą środę w Sanktuarium na Jasnej Górze o godz. 7.00 rano zostanie odprawiona Msza Św. w int. rodzin naszej parafii przyjmujących w swoich domach Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną.
  5. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21.20 modlitwy nowennowe. Nowenna będzie także odmawiana w naszym kościele po wieczornej Mszy Świętej.
  6. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci, które w tym roku przystąpią w naszej parafii po raz pierwszy do Komunii Świętej. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy.
  7. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  8. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz kolejny nr Historii Kościoła. Na stoliku wyłożony jest marcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.