4 Niedziela Zwykła 28. 01. 2024 r.

27 stycznia 2024, godz.2156
  1. Dziś ostatnia Niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy spieszą im z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  2. Od najbliższego czwartku, tj. od 1 lutego, Mszę Święte w dni powszednie sprawowane będą o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszym czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.
  4. W pierwszy piątek miesiąca, 2 lutego, będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Na początku Mszy Świętej będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą do kościoła świece-gromnice. Niech staną się one dla nas znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą czyli od godz. 16.00 z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej.
  5. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  6. W sobotę, 3 lutego, liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła.
  7. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w Zabłociu o godz. 9.00, a później odwiedziny chorych w ich domach.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Również na tej Mszy Świętej zostaną poświęcone świece komunijne dla dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam więc dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy.
  9. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić w przyszłą Niedzielę okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa ta stanowi dla nas jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie w modlitwie uwielbienia przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.