5 Niedziela Wielkanocna 07. 05. 2023 r.

6 maja 2023, godz.2213
  1. Dziś kolejna – 5 Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski, Sobota: N.M.P. Fatimskiej, Niedziela: Św. Macieja Apostoła
  3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, o godz. 17.00 w naszym kościele parafialny odbędzie się spotkanie, które poprowadzi s. Damiana na temat charyzmatu czcicieli Matki Bożej Szensztackiej. Wszystkich zainteresowanych oraz Rodzinę Szensztacką serdecznie zapraszam na to spotkanie.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. 12 maja (piątek) będziemy gościli w naszej parafii kleryków 1 roku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, którzy pierwszy rok swojej formacji odbywają w Świdnicy. Będą oni wraz z nami uczestniczyli w wieczornej Mszy Świętej oraz w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
  7. W najbliższą sobotę wypada 13 maja, a więc pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej oraz podanie intencji Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  8. Informuję, że w najbliższą Niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Zatem już teraz bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Świętej. Chodzi o to, aby w czasie tej Uroczystości zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci. I Komunia Święta odbędzie się na Mszy Świętej o godz.12.00.
  9. Sakrament Pierwszej Spowiedzi Świętej dla dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00.
  10. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Próba odbędzie się w poniedziałek i środę o godz.18.30 w naszym kościele parafialnym.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  13. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Kazimierz Fiołek. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.