5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17. 03. 2024 R.

16 marca 2024, godz.2254
  1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  2. Zapraszam dziś na godz. 16.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego. W Uroczystość Świętego Józefa – patronalne święto naszego Metropolity Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. W modlitwie pamiętajmy także o Papieżu Franciszku w 11. rocznice inauguracji pontyfikatu i o Biskupie Jacku Kicińskim w 8. rocznicę konsekracji biskupiej.
  4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Nabożeństwo rozpoczniemy po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00 i przejdziemy następującymi ulicami: Rynek, ul. Szpitalna, ul. Krótka, ul. Wąska, Rynek. Drogę Krzyżową zakończymy, wracając do naszego Kościoła.
  5. W sobotę o godz. 9.00 będą miały miejsce odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Osoby chore, które nie są objęte comiesięcznymi odwiedzinami, można zgłaszać w zakrystii po Mszach Świętych.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodzin naszej parafii przyjmujących w swoich domach Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Przyszła Niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  8. 11 marca br. po ciężkiej chorobie odszedł do domu Ojca Arcybiskup Marian Gołębiewski, Metropolita Senior Archidiecezji Wrocławskiej. Jurto o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona Msza Św. pogrzebowa. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie złożona w krypcie metropolitów wrocławskich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  9. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu.
  10. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.