5 Niedziela Wielkiego Postu 26. 03. 2023 r.

25 marca 2023, godz.2134
  1. Przeżywamy 5 Niedzielę tegorocznego czasu Wielkiego Postu.
  2. Od dzisiejszej – 5 Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
  3. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa od jutra do środy włącznie zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Porządek Mszy Świętych rekolekcyjnych jest następujący: poniedziałek, wtorek, środa:  godz. 8.00 i po południu godz. 18.00, natomiast w Wichrowie Msza Święta z nauką rekolekcyjną godz. 17.00. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę w Kostomłotach rano od godz. 7.30 do godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00 natomiast Spowiedź Święta w Wichrowie po południu od godz. 16.30 do godz. 17.00. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeniowej przed kościołem oraz na nasze Internetowej stronie parafialnej.
  4. Po zmianie czasu, która dokonała się dzisiejszej nocy, od jutra Msze Święte w tygodniu będą sprawowane o   godz. 18.00.
  5. W najbliższy wtorek, Pan Sołtys, zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości na zebranie wiejskie o  godz. 19.30 do GOK-u.
  6. Przyszła Niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o  godz. 9.00, a później odwiedziny chorych.
  8. W najbliższą Niedzielę z racji pierwszej Niedzieli miesiąca na Mszy Świętej o  godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o  godz. 18.00. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy tradycyjnie w Niedzielę o godz. 16.30. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  10. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  11. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień oraz jest do nabycia Gość Extra zawierający artykuły i tematykę dotyczącą znaków męki Boga. Cena Gościa Extra to 14 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, który daje prawdziwe życie.