5 Niedziela Zwykła 04. 02. 2024 r.

3 lutego 2024, godz.2253
  1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że życie człowieka na ziemi jest krótkie i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  3. Natomiast w przyszłą Niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z modlitwą za chorych w Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami tego dnia. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w Wichrowie o godz. 10.00, a u nas w Kostomłotach o godz. 12.00. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  4. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca zarówno Różom Męskim jak i Różom Żeńskim za złożone ofiary na Msze Święte, które będziemy sprawować w ich intencji w Pierwsze Niedziele Miesiąca przez cały 2024 rok.
  5. Bardzo dziękuję również za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg zapłać!
  6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić dziś okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa ta stanowi dla nas jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie w modlitwie uwielbienia przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  7. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie w Kątach Wrocławskich od 16 lutego do 15 marca. Spotkania odbywać się będą w piątki i w niedziele godz.  19.00 w salce parafialnej. Zainteresowani są proszeni o wcześniejszy kontakt w zakrystii w Kątach Wrocławskich lub telefonicznie w tym tygodniu.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Stanisław Targosz. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  10. Bardzo dziękujemy Wszystkich, którzy zaangażowali się w porządkowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.