5 Niedziela Zwykła 05. 02. 2023 r.

4 lutego 2023, godz.2129
  1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.
  2. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić dzisiaj okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  4. Msza Święta z modlitwą za chorych w Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w Wichrowie o godz. 17.00, a u nas w Kostomłotach o godz. 18.00. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  5. Bardzo dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca zarówno Różom Męskim jak i Różom Żeńskim za złożone ofiary na Msze Święte, które będziemy sprawować w ich intencji w Pierwsze Niedziele Miesiąca przez cały 2023 rok.
  6. Bardzo dziękuję również za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna kolęda. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00.

Plan kolędy jest następujący:

06. 02. 2023
ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca do nr 14 ul. Jarzębinowa
07. 02. 2023
od godz. 16.00
ul. Świerkowa od nr 1 do końca, ul. Sosnowa ul. Krótka (od strony ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej)  ul. Wąska od nr 6
08. 02. 2023
Rynek od nr 1 do nr 13 włącznie
09. 02. 2023
Rynek od nr 14 do końca
11. 02. 2023
od godz. 10.00
KOLĘDA DODATKOWA

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, a u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  2. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.