6 Niedziela Wiekanocy 05. 05. 2024 r.

4 maja 2024, godz.2321
  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie do bycia świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Apostołów Filipa i Jakub, Środa: Św. Stanisława – Uroczystość
  3. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz.  18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też Święto naszych młodszych Parafian – dzień Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, którą będą przeżywać wraz ze swoimi rodzinami na Mszy Świętej o godz.  12.00.
  6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy o dary Ducha Bożego. Nowennę połączymy z codzienną modlitwą Litanii Loretańskiej.
  7. W poniedziałek oraz w środę zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Próby odbędą się o godz. 18.30 w naszym kościele.
  8. Natomiast w czwartek zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do Rocznicy I Komunii Świętej. Próba odbędzie się o godz. 18.30.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest majowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.