6 Niedziela Wielkanocna 14. 05. 2023 r.

13 maja 2023, godz.2304
  1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii jest to szczególny dzień radości z faktu dzisiejszej Uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii i za to, że w dniu dzisiejszym pozwolił osiemnaściorgu dzieciom w pełny sposób uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, bez których ta dzisiejsza Uroczystość nie miałaby tak pięknej oprawy, a więc: bardzo gorąco dziękuję p. katechetce Lili Staworowskiej za całoroczne przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękują komitetowi rodzicielskiemu, p. Olafowi (organiście) za oprawę muzyczną, dziękuję p. Agnieszce za przygotowanie dekoracji kwiatowych w naszym kościele. Dziękuje bardzo serdecznie wszystkim rodzicom dzieci I Komunijnych za zaangażowanie w dzisiejszą Uroczystość, za złożony dar ołtarza. Dziękuję wreszcie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego dnia. Bóg zapłać!
  3. W poniedziałek rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali z głodu.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski
  5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar Jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na Jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na Jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak On całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej wieczornej.
  6. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Zapraszam zatem dzieci rocznicowe na próbę liturgiczną w środę o godz. 18.30 do naszego kościoła parafialnego.
  7. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.