6 Niedziela Zwykła 12. 02. 2023 r.

11 lutego 2023, godz.2145
  1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Dziś rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Módlmy się o dobry wypoczynek i bezpieczeństwo na ten czas i prośmy dla wszystkich o obfite Boże błogosławieństwo.
  3. Módlmy się za Ofiary i Poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które dotknęło Turcję i SyrięNiech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka dla „Caritas Polska” na pomoc tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.
  4. Zakończyły się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie czyli tradycyjna kolęda, która po 2 letniej przerwie wróciła do tej tradycyjnej formy. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaprosili mnie do wspólnej modlitwy, za otwarte serca i domy. Dziękuje za złożone przy tej okazji ofiary, które tak jak w poprzednich latach przekazuje w części na utrzymanie Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Kurii Metropolitalnej, a także na potrzeby naszej parafii. Wszystkim za wszystko składam serdeczne – Bóg Zapłać.
  5. We wtorek Święto Św. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa, Patronów Europy. We wtorek także wspomnienie Św. Walentego, kapłana, patrona zakochanych. Podziękujmy Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość nieustannie się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  6. W czwartek przypada tzw. tłusty czwartek. To znak, że Wielki Post jest już blisko.
  7. W przyszłą Niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, a u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.