Boże Narodzenie 25.12.2017 r.

25 grudnia 2017, godz.0700
  1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzę wszystkim Bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne Św. Szczepana. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na nasze Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu oraz na Papieski Wydział Teologiczny. Za wszelki ofiary te modlitewne i materialne składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy Świętej o godz. 8.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wina i podania go wiernym. W czwartek Święto Świętych Młodzianków, a w przyszłą Niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  4. W tym tygodniu oraz przez cały miesiąc styczeń Msze Święte powszednie będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 rano.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Najbliższa Niedziela to ostatni dzień starego roku. Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na Msze Świętą dziękczynną na zakończenie Roku Kalendarzowego o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz. 160.0, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

27.12.2017

Od p. Wiesława Rostkowskiego do p. Wiesława Suszyńskiego

28.12.2017

Od p. Łukasza Grycaj do p. Janusza Steca

Od p. Wiesławy Wilgusz do p. Stanisława Wilgusz

30.12.2017

od godz. 10.00

Od p. Tadeusza Pielichowskiego do p. Stanisława Sochy

8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 06.01.2018 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Sali ZGK. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Elżbiety Ziobro. Koszt tego spotkania to 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

9. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym jeszcze raz podziękować za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za przygotowanie bukietów i ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Dziękuję również za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Bożego Narodzenia i te świąteczne dni.

10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas, na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.