Boże Narodzenie 25.12.2018 r.

25 grudnia 2018, godz.0655
  1. W ten święty dzień Bożego Narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Wszystkim moim Parafianom oraz wszystkim drogim gościom, dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia życzę, aby nowo narodzony Jezus Chrystus obficie udzielał swojego błogosławieństwa nam wszystkim.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne Św. Szczepana. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu oraz na Papieski Wydział Teologiczny. Za wszelki ofiary te modlitewne i materialne składam serdeczne Bóg zapłać. W tym dniu również będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia owsa.
  3. W środę wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy Świętej o godz. 8.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wina i podania go wiernym.
  4. W czwartek Święto Świętych Młodzianków, a w przyszłą Niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach Świętych będziemy obejmować modlitwą szczególnie rodziny i małżeństwa z naszej parafii.
  5. W tym tygodniu oraz przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 rano.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

27. 12. 2018

od godz. 16.00

Od p. Wiesława Rostkowskiego do p. Wiesława Suszyńskiego

28. 12. 2018

od godz. 16.00

Od p. Łukasza Grycaj do p. Janusza Steca

29. 12. 2018

od godz. 10.00

Od p. Wiesławy Wiglusz do p. Stanisława Sochy

8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05.01.2018 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Sali ZGK. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Elżbiety Ziobro. Koszt tego spotkania to 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

9. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za przygotowanie dekoracji kwiatowych i ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem rodzin: p. Grażyny Błądek, p. Moniki Janiec, p. Józefy Boczar, p. Marii Mikulskiej, p. Pawła Milika, p. Pawła Budy, p. Adam Dziuby, p. Krzysztofa Cychowskiego, p. Wacława Styciuka, p. Mariusza Krzyżaka, p. Krzysztofa Żałobnika, p. Stanisława Gromali i p. Mateusza Bobera.

10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas, na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.