II Niedziela Adwentu 03.12.2022 r.

3 grudnia 2022, godz.2245
  1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i ludźmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: wtorek: Św. Mikołaja, Środa: Św. Ambrożego, Czwartek: Niepokalane Poczęcie N.M. Panny.
  3. Dzisiejsza Niedziela swoją rangą znosi liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W dzisiejszą Niedzielę przypada też 23 Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia Konferencji Episkopatu Polski za tydzień specjalną zbiórką do puszek przed kościołem będziemy wspierać Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
  6. W czasie Adwentowego oczekiwania serdecznie zapraszam na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży naszej parafii. W naszym kościele roraty celebrowane są codziennie o godz. 7.00. Przypominam, że przez cały miesiąc grudzień nie ma Mszy Świętych popołudniowych.
  7. W najbliższą środę, tj. 7 grudnia, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na godz. 16.00.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  9. Zapraszam do zaopatrywania się w opłatki i świece, które znajdą się na naszym Wigilijnym stole. Tak jak w zeszłym roku opłatki i świece można nabywać w następujących miejscach: W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 3. Sklep spożywczy u p. Józefa Boczara, 4. Sklep spożywczy w Zabłociu u p. Małgorzaty Jakubowskiej. Są również do kupienia świece w ramach akcji „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom”. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą, która w tym roku w całości  przeznaczona jest na trwający remont naszego kościoła parafialnego.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.