II Niedziela Adwentu – 04. 12. 2016

3 grudnia 2016, godz.1836
  1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Mikołaja, Środa: Św. Ambrożego, Czwartek: Niepokalane Poczęcie N.M.P – uroczystość
  3. Trwamy w okresie Adwentu serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszach Świętych Roratnich. Msze Święte Roratnie sprawowane są w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku organizuje Caritas Polska. Cena tych świec to 6 zł.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 15.00 do 16.00 oraz w sobotę od 9.00 do 10.00.
  6. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2017 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.
  7. W najbliższy piątek, tj. 9 grudnia, w naszej parafii będzie okazja do Spowiedzi Świętej Adwentowej (świątecznej). Spowiedź Święta będzie w Wichrowie od godz. 16.00 do 16.30 i potem Msza Święta, natomiast w kościele parafialnym Spowiedź Święta będzie od godz. 16.30 do 17.30. Serdecznie zapraszam do skorzystania z tej możliwości wcześniejszego przygotowania się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o podwójnej kradzieży Św. Mikołaja, o młodym włoskich chłopcu, który ma szansę zostać ogłoszonym patronem informatyków oraz o tym, że wspólne gotowanie i jedzenie zbliża ludzi i rozwiązuje wiele rodzinnych problemów, a w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, które zostało zainicjowane w naszej archidiecezji przez Ks. Abp Józefa Kupnego oraz p. Pawła Hreniaka, wojewodę dolnośląskiego, o podcinaniu korzeni cywilizacji europejskiej opartej na wartościach chrześcijańskich oraz o tym, czy pątniczy szlak może prowadzić tylko do wielkich sanktuariów.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.