II Niedziela Adwentu 05. 12. 2021 r.

4 grudnia 2021, godz.2202
  1. Dziś druga Niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą składną do puszek.
  2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, Biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 7.00, a w Wichrowie o godz. 17.00.
  4. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata”. Zapraszam zatem do naszego kościoła parafialnego na wspólną modlitwę od godz. 12.00 do godz. 13.00. Moje zaproszenie kieruję szczególnie do Róż Żywego Różańca oraz wszystkich, którzy w tym Adwentowym czasie chcieliby trwać na modlitwie w intencjach naszej wspólnoty i całego świata.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Ambrożego, Środa: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny.
  6. W czasie Adwentowego oczekiwania serdecznie zapraszam na Msze Święte roratne. Szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży naszej parafii. W naszym kościele roraty celebrowane są codziennie o godz. 7.00. Przypominam, że przez cały miesiąc grudzień nie ma Mszy Świętych popołudniowych.
  7. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  8. Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.