II Niedziela Adwentu 06.12.2020 r.

5 grudnia 2020, godz.2203
  1. II Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy dziś składać do puszki wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratnej. Roraty w naszym kościele odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami z innymi.
  4. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w Kostomłotach o godz. 7.00 natomiast w Wichrowie o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Ambrożego, Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny.
  6. Z racji trwającej pandemii koronawirusa w tym roku w naszej parafii zarówno opłatki jak i świece Caritas nie będą roznoszone po naszych domach, ale będą dostępne w następujących miejscach: 1. W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Sklep spożywczy u p. Małgorzaty Drozdek, 3. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 4. Cukiernia u p. Barbary Ksiądzyny. Informuję także, że nikt z upoważnienia parafii nie rozprowadza świec oraz opłatków po naszych domach. Cena świec Caritas: małe 6 zł., duże 15 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszego kościoła
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  9. Przypominam, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami co do limitu osób na konkretnych przestrzeniach na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  10. Na balaskach w koszyku jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  11. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.